Ho´oponopono

Ho´oponopono on iidse Havai filosoofia lihtne ja väga efektiivne, tänapäevastatud meetod. Aluseks on filosoofia, et kõik, millega inimene oma elus kokku puutub, on tema enda looming. Iga asi, sündmus, teine inimene jne, mis inimese ellu ja kogemusse tuleb, saab sinna tulla ainult siis, kui inimesel endal on sisemuses miski, mis selle konkreetse elukogemuse tema peale tõmbab. Inimene võtab seega kõige eest, mis tema ellu tuleb, täieliku ja sajaprotsendilise vastutuse. Ka nende asjade eest, mis näivalt tulevad väljaspoolt.
Meetod on äärmiselt lihne ja koosneb 4 fraasist:
1. MUL ON KAHJU – me võtame vastutuse kõige eest, mida me loome, ka selle eest, mis tuli „väljaspoolt“. Me anname mõista, et see, millest tuli see kogemus, ei olnud hea ning see sai tekkida teadmatusest.
2. PALUN ANDESTUST – ära muretse kellelt või mille eest, lihtsalt palu seda, taotledes olnu kustutamist.
3. MA ARMASTAN – miski ei ole nii võimas kui armastus. Armastuse raviva jõuga suhtes, töös ja muidugi ka enda vastu, sisenetakse juba korrastatud energiaringlusse.
4. MA TÄNAN – täna ennast, universumit, teisi, tunnista kindlat usku, et abi on juba olemas ja tänus vastu võetud.
See ongi Ho’oponopono – sa oled vastutav absoluutselt kõige eest. Selle eesmärgiks on sulle meelde tuletada, et sina ise oled loov jõud, ja paluda sul tagasi pöörduda oma tõelise olemuse juurde. Aalateadvus tuleb puhastada rämpsust ja programmidest, mis juhivad su elu.
Ho’oponopono aitab kustutada alateadvusest mõtted, mis takistavad meie teed õnnele ja edule. Ho’oponoponoga leiad oma eesmärgi ja selguse. Õpid olema avatud ja vastuvõtlik lahendustele inspiratsiooni kaudu. Õpid kustutama negatiivseid programme, mis takitsavad sinu plaanide, eesmärkide ja otsuste täitumist.
Hoponopono aitab sul vabaneda sellest, mis sa ei ole, vabaneda sellest, mis ei ole kooskõlas sinu tõelise olemusega, ja sa saad teadlikumaks sellest, kes oled sina ise, sinu tõeline olemus. Sa saad ennast tõeliselt armastada ja austada. Kui sa armastad ja austad ennast, saad sa ka teisi armastada ja austada. Kui leiad iseenda, leiad ka oma kired. Kui leiad oma kired, leiad ka oma eesmärgi. Kui leiad oma eesmärgi ja teed seda, mida armastad, tuleb sinu ellu ka küllus ja raha. Kui tegutsed kirega, oled sa õnnelik. Sa oled alati õigel ajal õges kohas ja kõik su ümber teevad sama.
Sajaprotesendiline vastutus kõige eest sinu elus on kergem tee rahule, õnnele, armastusele, heaolule ja edule.
Võid neid 4 fraasi ka niisama korrata, suunamata neid kellelegi. Puhastamine ja tervenemine toimub niikuinii. Seda kasutatakse väga laialt, nii sassiläinud suhete, tervise kui ka tühja pangaarve korral.
Alusta küsimusest – mis minus puhastamist vajab, et ma seda praegu kogen?
Kuidas puhastuslauset öelda? Kas mediteerides, lauldes vms? Tee nii nagu sulle parim on – nii ongi õige. Inimesed teevad seda erinevalt. Leia oma viis, mis iganes just sinu jaoks toimib! Mängides, eksperimenteerides, nautides!