Meie tervis on meie kätes!

KÄED

Refleksoloogia on iidne alternatiivmeditsiini haru, mis põhineb inimese keha tervendavate jõudude aktiveerimisel. Inimest võib vaadelda kui keerulist energeetilist süsteemi. Selles süsteemis on energiakanalite kaudu ühendatud erinevad organid, näärmed ja kehaosad. Refleksoloogia abil mõjutatakse kogu kehal olevaid tsoone ning tulemusena vabanetakse võimalikest blokeeringutest, millest võib välja kujuneda või juba on kujunenud haiguslik seisund. Energia hakkab kehas vabalt liikuma ning organism saab end jälle tasakaalu seada. Kuna vajalikud punktid on nii jalataldadel kui ka peopesas, siis on mõnede lihtsate tehnikate abil võimalik aidata end ka ise. Massaaživahenditeks sobivad sõrmed, poolvääriskivist pulgad/sauad, ka väikesed pliiatsripatsid on täpselt õige kujuga vajalike punktide masserimiseks. vt. e-poest: PLIIATS – RIPATS


KÜLMETUS
Et leevendada külmetuse või ka “heinapalaviku“ sümptomeid, tuleb leida peopesas valulik punkt nimeta ja keskmise sõrme vahel. Teise käe pöidlaga tuleb masseerida seda punkti paar minutit päripäeva ja seejärel vastupäeva. See massaaž on väga efektiivne ka põsekoopapõletikust tingitud silma ja peavalude korral. Kinnise nina korral suru kõikide sõrmede otsad tugevasti kokku mõneks sekundiks ja seejärel lõdvesta. Korda seda harjutust 5-6 korda.
SELJAVALU
Parema käe pöidlaga suru tugevalt pikki vasaku käe pöidla väliskülge, alustades randme juurest ja lõpetades küüne otsaga. Need punktid on seotud selgrooga ja nende masseerimine aitab leevendada stressi, lõõgastada lihaseid ja toetada selgroo närve. Tee seda mõlemal käel mitu korda, seejärel leia päikesepõimiku punkt ja masseeri seda, aitab leevendada seljapingeid ja rahustab kogu keha. Lisaks võib kasutada tennisepalli selgrool, masseerides ringjate liigutustega reflektoorseid punkte valu vähendamiseks. Surudes tennisepalli seina ja lihasespasmi vahele ning liigutades seda edasi tagasi on võimalik efektiivselt leevendada lihasjäikust osteoporoosi või radikuliidi korral.
PINGED ÕLGADES
Leia peopesal õlale vastav valulik punkt nimeta sõrme ja väikese sõrme aluses piirkonnas. Pöidla otsaga masseeri punkti mõlemal käel umbes minuti. Õlavalu on sagedamini seotud vale rühiga. Mõtle, mis võib seda põhjustada, sagedamini on põhjuseks ebamugav tööasend. Toolil istudes peab seljatugi toetama nimmepiirkonda kui seda pole tunda, siis kasuta kindlasti lisatuge.
STRESS
Käte masseerimine aitab hästi lõõgastuda ja rahuneda. Kindlasti masseeri pöidlaga päikesepõimiku punkti peopesal, ringjate liigutustega kaks-kolm minutit. Stressivastane toime on ka kaela piirkonna punkti masseerimisel, see aitab tõsta ka tähelepanuvõimet.
PEAVALU
Koheseks kergenduseks masseeri ühe pöidla otsaga teise pöidla otsa. Korda seda ka teise käega. Sagedased peavalud võivad olla seotud ka pingetega õlgades või seljas. Käe välisküljel, nimetissõrme ja pöidla vahele jäävas alas on sügaval veel üks punkt, mida intensiivselt pigistades saab kiiret abi peavalu korral. Sellest pisut serva poole liikudes on punkt, mida stimuleerides saab vähendada ka hambavalu.
ÄRRITUNUD SOOLE SÜNDROOM
Stimuleeri soolestikule viitavat punkti tugevalt pöidla otsaga paar minutit, korda seda teise käega. Teine tõhus viis seedehäiretest vabanemiseks on stimuleerida vastavat punkti jalatallal. Selleks aseta tennisepall põrandale ja aseta jalg nii, et pall jääks enamvähem talla keskele. Liiguta jalgu ringjate liigutustega pallil umbes kaks-kolm minutit.
JÕUETUS, VÄSIMUS
Koputa sõrmeotstega vastu teise käe sõrmeotsi. Seejärel suru vasaku käe pöial parema käe pöidla ja nimetissõrme vahele ja lükka randmest kuni sõrme otsani. Korda seda ka teise käega.
AJU RESTART
Selleks pigista vasaku käe pöial kergelt parema käe nimetissõrme ja keskmise sõrme vahele, nagu tangidega, ja edasi-tagasi ringjate liigutusega masseeri pöialt paar minutit. Korda seda teise käega. Selline massaaž parandab aju verevarustust. Aju stimuleerimiseks saab kasutada ka tennisepalle. Võta kaks tennisepalli ja aseta kõrvuti nii, et nad üksteisega kokku puutuks. Seda on lihtne teha kui suruda nad koos näiteks sokki ja sokk siduda kinni mõlemast otsast nii, et pallid oleksid kindlalt fikseeritud. Heida pikali põrandale, voodile või jäigale kušetile ja aseta pallid kukla alla nii, et nendele toetuks kogu pea raskus. Pallid peaksid asetsema umbes 1/3 kõrgusel kolju alumisest punktis, s.o. pisut kõrgemal kuulmekäigu avadest. Kindlasti kõrgemal kaela liikuvast osast ja lihastest. Las pea puhkab pallidel 10 – 15 minutit. Lõõgastu ja tunne end mugavalt. Seda protseduuri oleks soovitav teha iga päev enne magama minemist.

JALAD

Reflektoorne jalamassaaž on akupressuurimeetod, mille juured ulatuvad tagasi iidsesse Hiinasse. Sõna refleks tähendab peegeldust ja talla all asuvad reflektoorsed punktid peegeldavadki kindlaid kehaosi (siseelundid, meeleelundid, luud-liigesed jne), mille funktsioneerimine on jalataldadel hästi jälgitav. Kui massaaži ajal esineb punktides valulikkust, on see märguandeks, et punktile vastavas kehapiirkonnas esineb häireid. Massaaž peaks algama jalavanniga, kuhu võib lisada eeterlikke õlisid. Masseerida saab sõrmedega, kuid väga hästi sobivad ka massažipulgad. Kindlasti tuleks kasutada massaažiõli või salve. Massaaž parandab vereringet, seedeelundite tööd ja aitab ka psüühiliste probleemide korral nagu stress ja depressioon.

KÕRVAD

Kõrva reflektoorsed punktid on eriti head erinevate luu- ja lihaskonna vaeguste leevendamiseks.

Lisan ka õppevideo kõrvamassaažiks, mis aitab parandada selgroo ja kaela paindlikkust: VIDEO

Tsooniteraapiast loe lisa ka siit: KRISTALLITERAAPIA + TSOONITERAAPIA